Cuketové palačinky – pouze 406 kcal

A tohle vážně můžu jíst, když jsem v dietě? JO! Nemusíte být nutně v dietě, abyste večer dostali chuť na něco sladkého, dobrého a prostě už na to neměli makra... Stává se i těm nejlepším z nás. Ale nebojte se, já vás v tom nenechám! Papáme rádi a hodně, takže – "Palačinky s friendly makrama pro každýho!" 

S 52, T 5, B 37 – to by šlo ne? Tak jdeme na to!

Co je potřeba? 

60 g vloček 
20 g proteinu
1/2 menší cukety (neumím odhadnout kolik to bylo, ale nebojte se jí)
1 bílek (žloutek si schovejte na ráno, až na něj budete mít makra :D hlavně ho nevyhazujte, je to na vajíčku to nejlepší!)
100 g řeckého jogurtu 
50 g banánu
prášek do pečiva, sůl, skořice, sladidlo, poleva

Jak na to? 

Rozmixujte vločky na mouku (prostě hodně na jemno #rozumimesi). Nastrouhejte si cuketu na jemno a nezapomeňte si u toho ustrouhnout kus palce jako já – doporučuje 11 hospodyň z 10. Já ji i oškrábala, ale asi ani nemusíte. 

Pozn.: nejíte cuketu? to je uplně jedno, není cítit, nebudete o ní vědět, funguje jako taková vycpávka = aby toho bylo víc a je to zelenina = nepočítá se (jen prosimvás bacha na hrášky, kukuřice a tyhle zeleniny, ty se počítaj! A maj tolik sachrů, že je snad lepší si místo nich dát bagetu :D...) 

A pak už to pojďte patlat dohromady. Já jsem si dělala 2 verze, jednu čokoládovou a druhou obyčejnou, takže si připravte dvě misky. 

Do jedné dejte nastrouhanou cuketu, rozmixované vločky, 60 g řeckého jogurtu, sladidlo (flavdorps nebo stévii, nebo nic... jak chcete), bílek, skořici, špetku soli a zamíchejte. Přidejte vodu dle potřeby, aby z toho byla taková kejdička. Jakmile bude hotovo, půlku dejte do druhý misky a přidejte k ní čokoládový protein (tady můžete přidat jakýkoliv protein a budete mít třeba ananasový palačinky – což je zrovna dost nechutný, ale chápeme se... :). 

Jako uplně poslední věc přidejte prášek do pečiva a už jen jemně zamíchejte a ládujte to na suchou nepřilnavou pánvičku. Nepanikařte a nechtějte je otáčet hned, musí se na nich udělat nějaký základ, aby se nerozpadly, takže počkejte až to bude hezky "bublat" (budou se na nich dělat dirky, bublinky) a pak otáčejte. Palačinky skládejte na sebe ať nevystydnou, než je doděláte – pak už je aranžujte jak chcete :). 

No a když máte hotovo, na palačinky dejte řecký jogurt (ten zbytek), já ho naředila vodou a dala do něj kokosový flavdrops. Na něj nakrájejte banán a na to dejte toping. Já mám teď novej Zero od BodyLab a řeknu vám, chutná jako Pikao – konec! Ale bacha, ne že to vypijete jako sváču, není uplně bez maker, nějaký tam jsou (a hlavně to má sůl, tak bacha kulťáci .)... já ho používám jakoby jemně a dělám, že v něm žádný makra nejsou... 

No a to je všechno! Na světě jsou nejvíc měkoučký – a díky cuketě – šťavnatý palačinky, tak si dejte ať máte ten život ještě sladší :). 

Kristýna 


STRAVA