Fitness dárek k vybraným produktům. Chci dárek

Cvičení doma? Jde to.

Jak se udržet ve formě, když nechcete utrácet za fitko? Kde najít inspiraci a vůli? Máme pro vás několik tipů, jak se udržet aktivní, ikdyž zrovna nechodíte do gymu. 

Videa na posilování doma, pomocné appky s každodeními workouty, motivací a mnohé víc. Pokud vás tohle téma zajímá, určitě čtěte až do konce.

Není apka jako apka

appapp

V dnešním světě plným technologií potkáme aplikace zaměřené na sportovní aktivity na každém rohu. Ovšem ne všechny jsou si rovny. Liší se především druhem poskytnutých služeb, cenou a kvalitou.  Při cvičení doma je důležitá široká variabilita nabízených tréninků, náročnost na vybavení i čas. Proto je důležité zjistit si o konkrétních aplikacích co nejvíce informací, než se někomu upíšete na roční odběr.

FitBit Coach - osobní trenér do kapsy

Co poskytuje: 

 • Stovky workoutů zaměřených na různé partie těla
 • Personalizovaná videa s návody ke cvikům, motivací a hudbou
 • Propojení s FitBit chytrými hodinkami

Za kolik: $39.99/rok

Hodnocení: 4,5 z 5 (google play)

Nike training Club - workout a fitness průvodce

Co poskytuje

 • Ultimátní osobní trenér do kapsy: Silové tréninky, yoga, HIIT, kardia nebo cviky na zlepšení mobility
 • Workouty s vlastní vahou i se závažím
 • Trénink na čas i opakování
 • Lehké i master tréninky
 • Lze si zalogovat i jiné sportovní aktivity pro lepší přehled
 • Trénuj pod vedením oblíbených sportovců např.: Isaiah Thomas, Julie Ertz, Sydney Leroux Dwyer a Cristiano Ronaldo 
 • Možnost stažení aplikace přímo do Apple Watch

Za kolik: 7-denní free trial, $14.99/měsíc

Hodnocení: 4,6 z 5 (google play)

Asana Rebel - kardio a yoga flow

Co poskytuje:

 • Workouty na základě jógy a HIIT kardia, meditace
 • Cvičení kdekoliv a kdykoliv
 • Analýza vašeho pokroku, získání flexibility, síly a sebevědomí

Za kolik: Základní verze zdarma, placené premium

Hodnocení: 4,2 z 5 (google play)

Česká inspirace

CZcz

Fitfab výzva

Každý zná 30 denní výzvy, které jsou zaměřené na jednu partii těla. Na webu fitfab.cz však můžete cvičit 30 denní výzvu trochu jinak. Nachystali si pro vás 30 videí s různými cviky. Najdete zde kardio, cviky na břicho, na zadek, jógu nebo pilates. Cvičení vám zabere maximálně půl hodiny, jdete do toho?

Zuzka Light - česká fitness trenérka

Zuzka light je českou fitness Youtuberkou, která žije v Americe, kde se věnuje trénování a zdravému životnímu stylu. Na svém kanále poskytuje velké množství workoutů, efektivních rad, tipů a triků, jak dosáhnout svých cílů. Instagram: @Zuzkalight

Petra Elblová - česká Youtuberka, trenérka a blogerka

Inspirujte se od Petry, která se věnuje trénování a motivování ostatních, ať v běžném nebo fitness životě.

Instagram: @jmenujisepeta

Jakub Enžl - český fitness Youtuber

Cvičení, strava, rady a tipy, lifestyle. Jeho zálibou je zvedání těžkých objektů a točení na YouTube.

Instagram: @Jakubenzl

Fitness videa a E-booky

ebookebook

Pokud nejste zrovna zastáncem aplikací a jejich trochu složitějšího používání, určitě vám udělá radost velké množství vizuálního contentu na youtube a sepsaných workoutů do E-book verze, kterou si můžete lehce stáhnout do svého zařízení.

Rozhodně vás povzbudí ke cvičení s vlastní vahou doma nebo během cestování.

Jillian Michaels

Kdo nezná Jillian Michaels a její cvičící videa, jakoby snad ani nikdy necvičil. 30 days shred je sada tří videí, kdy se jednotlivé levely cvičí 10 dní. Na youtube jsou dokonce i její videa přecvičené do češtiny. Nemusíte však cvičit zrovna tuto 30 denní sérii, na výběr je videí od Jillian mnohem víc.

Kayla Itsines - Bikini body průvodce

Kayla je osobní trenérkou z Austrálie, která se proslavila svým rozsáhlým tréninkovým plánem, tvořeným především pro ženy. Vytvořila celosvětově propojenou komunitu, která se navzájem povzbuzuje a podporuje. Vydala ne jeden e-book zaměřený jako fitness průvodce, se zacílením na zdravou stravu. Jako inspiraci ji můžeš sledovat na Instagramu.

Sarah Stevenson - “Sweat it to shread it”

Sára je známá australská Youtuberka pod názvem Sarah´s day, která vydala mezinárodně velmi populární fitness e-book. Vytvořila dva workout průvodce, přičemž jeden je vyšší level toho předchozího. Pro ukázku má Sára i několik cvičebních videí na svém YouTube kanále nebo drobné sestříhy na jejím Instagramu.

Steve Cook 

Konečně něco pro chlapy. Atlet, který začal s YouTube a následně vytvořil program pro vyrýsování a také nabírání svalové hmoty. Také si můžete stáhnout jeho e-book zdarma. Sleduj na Instagramu.

Sestavte si vlastní plán

Každý sám nejlépe ví, jaký druh cvičení ho baví a kterou partii potřebuje procvičit. Není tedy od věci si sestavit vlastní tréninkový plán. Plán může vypadat tak, že si na každý den vymyslíte 5 cviků (inspirovat se můžete ve výše zmíněných videích), které budete praktikovat ve 4 sériích po 12 opakováních. Samozřejmě na začátku cvičení nesmí chybět rozehřátí a po cvičení protažení. Do svého plánu můžete zařadit i tabatu, o které jsme psali článek dříve. Ke cvičení doma se vám také budou hodit různé pomůcky jako je podložka nebo švihadlo. Tyto pomůcky najdeš na eshopu top4fitness.cz.

Gym neznamená fitness

Většina lidí si pojem fitness asociuje s posilovnou. Stejně tak, jestli je někdo fit nebo není se často měří podle toho, kolik toho zvedne v gymu. Ať už toto spojení vzniklo jakkoliv, není tomu úplně tak. Pokud chcete být fit, rozhodně si nemusíte kupovat drahé pernamentky do posilovny. Aktivit, kterým se můžete v průběhu týdne věnovat je mnoho. Stačí si vybrat to, co vás bude nejvíce bavit a naplňovat. 

 • Plavání

Sice se úplně nejedná o cvičení doma, ale patří k jedné z nejlepších aktivit k udržení kondice. Navíc při plavání tolik nezatěžujete kolena, takže se jedná o lepší alternativu běhu. Navíc téměř všechny pojišťovny poskytují příspěvek na tyto sportovní aktivity, proč toho tedy nevyužít a udělat něco pro své zdraví?

 • Procházky

Opět se sice nejedná o aktivitu doma, ale chůze je nejpřirozenější a nejzdravější pohyb pro člověka. Neříkáme, že máte denně chodit túru. Stačí se denně projít do parku, do lesa, za město, zkrátka vyrazit na čerstvý vzduch. A že je venku zima? Můžete se vybavit funkčním oblečením, které skvěle odvádí pot a tímto udržuje tělo v suchu a teple.

Nezapomeňte, že s pohybem jde ruku v ruce i strava. Nejen pohyb, ale i jídlo rozhoduje o naší kondici. Existuje nepřeberné množství stravovacích stylů, protože každému může vyhovovat něco jiného. Stačí si jen vybrat to své. Inspirovat se můžete v našem článku Jakým výživovým směrem se vydat.

Autorka článku: Nikola Zvrškovcová


POHYB