Fitness dárek k vybraným produktům. Chci dárek
Fitness jumping – Cvičení na trampolíně, které ti rozproudí krev v žilách!

Fitness jumping – Cvičení na trampolíně, které ti rozproudí krev v žilách!

16. 2. 2018 5 min. čtení

Fitness jumping je fyzická aktivita, která rozproudí tvé tělo i duši. Jak se na něj vybavit a dá se při něm zhubnout? Zamiluj se do skákání na trampolíně s Top4Fitness!

Fitness Jumping - Co to vlastně je?

Nebaví tě běhání, zumba, spinning nebo si nemůžeš zapamatovat sestavy při hodinách aerobiku?

Pak je jumping to pravé pro tebe! 

Jedná se o skákání na trampolínách, při kterém střídáš mnoho cviků a rychlostí. Pokud tedy hledáš to správné cardio, vyzkoušej právě jumping. Celé cvičení je doprovázeno rytmickou hudbou, takže nuda či stereotyp nepřicházejí v úvahu. 

Jumping a jeho účinky

Jaký vliv na tvé tělo (a duši) tedy jumping bude mít? 

  • Snížení tělesné hmotnosti - Díky střídání aerobní a anaerobní aktivity je jumping účinným prostředkem hubnutí.
  • Zlepšení kondice - Již po pár lekcích se ti zlepší kondice, kardiovaskulární zdraví a vyběhnout schody bude hračka!
  • Vyplavení endorfinů - Při tréninku vybiješ přebytečnou energii, nervy z práce, vyčistíš hlavu. Zkrátka vyplavení endorfinů v plné parádě.
  • Socializace - Na jumpingu poznáš nové lidi, díky kterým se budeš na každý trénink vždy těšit. 

Cviky na trampolíně - Akce nebo nuda?

Mohlo by se ti zdát, že nějaké skákání je děsná nuda. Opak je ale pravdou. Při jumpingu střídáš tolik cviků, že nudit se jednoduše nestihneš. Nejde však o skákání do výšky. Právě naopak. Tělo držíš v jedné rovině a pracují převážně nohy. Pro lepší představu se můžete podívat zde.

Skáče se tedy snožmo, s roztaženýma nohama, na jedné noze, předkopávání, zakopávání, střídání nohou.  Do toho pár otoček, přískoků, s držením madla, bez držení madla… zkrátka a dobře, je toho hodně!

Cvíčení na trampolínách je velmi vhodné pro posílení svalů pánevního dna (a to se netýká jen žen!). Díky držení těla při skoku posiluješ spodní část tzv. CORE - stabilizačního systému. Neposílený CORE bývá častou příčinou bolestí zad, problémů s inkontinencí, erekcí a také může za špatné držení těla. 

Vhodné oblečení a boty na jumping

  • Oblečení - Co se oblečení týče, vsaď na klasická pravidla - prodyšnost, pohodlí a svoboda pohybu. Klasicky ke cvičení patří legíny nebo šortky, nahoru pak tílko či triko s krátkým rukávem. Do své sportovní tašky přibal také potítko nebo ručník. Potní lázeň zaručena!
  • Boty - I u jumpingu platí, že boty jsou základ! A to takové, které ti padnou. Předejdeš tak zdravotním komplikacím jako je podvrtnutý kotník, okopnutý palec nebo stržený nehet. Doporučujeme fitness obuv, ale pokud si nevíš rady, mrkni na náš starší článek a přečti si, v jakých botách cvičit

Hubnutí na trampolíně - Mýtus, nebo fakt?

Bod, na který možná netrpělivě čekáš. Když budu chodit na jumping, zhubnu? 

Odpověď je ANO, ale..

Vše záleží na celkovém kontextu. A také na rovnici výdej / příjem. Jumping je hubnoucí nástroj, protože zvyšuje celkový kalorický výdej. Navíc díky střídání intenzity na každé lekci cvičíš silově a zároveň kondičně = spaluješ a zároveň tvaruješ postavu. Jestliže se díky jumpingu, resp. zvýšení kalorického výdeje, dostaneš do kalorického deficitu, budeš hubnout. To platí u jakékoliv fyzické aktivity, proto si najdi takový pohyb, který tě bude bavit. Shozená kila pak budou pouze třešnička na dortu. Přečti si v našem článku, jak si nastavit a udržet zdravý vztah k jídlu.

Článek napsala: Erika Jelínková 
Korektura: Sabina Herainová

 


POHYB