Fitness dárek k vybraným produktům. Chci dárek

Fitness náramky a chytré hodinky

Chytré hodinky Vědět přesně, kolik kroků za den ujdeme, kolik kalorií spálíme, moci si v jakékoli chvilce zjistit aktuální tepovou frekvenci nebo monitorovat svůj spánek bylo ještě nedávno science fiction. Dnes už je tomu jinak. Chytré fitness hodinky a sporttestery nám mohou nabídnout dokonce ještě mnohem více.

Proč byste si jedny měli také pořídit? A jaké jsou ty nejlepší?

Užitečný pomocník

Dobám, kdy nám hodinky sloužily pouze k informování o aktuálním čase či datu, dávno odzvonilo. Díky chytrým hodinkám či náramkům se můžeme informovat o spoustě dalších věcí. Jaké funkce a informace nám sportovní náramky a chytré hodinky nabízejí?

 • Krokoměr (počet nachozených kroků, případně měření ušlé vzdálenosti v kilometrech)
 • Počet nastoupaných pater (případně nastoupaná výška v metrech)
 • Počet spálených kalorií
 • Tepová frekvence
 • Minuty denní aktivity
 • Upozornění v případě dlouhé nečinnosti (výzva k pohybu)
 • Zahájení aktivity, měření aktivity (dle konkrétního sportu potom měření konkrétních informací pro daný pohyb, například u běhu průměrné tempo na jeden kilometr nebo u plavání počty uplavaných bazénů)
 • Monitorování spánku
 • Barometr
 • Kompas
 • GPS
 • Notifikace (při spárování s mobilním telefonem přes Bluetooth máme možnost zapnout si upozornění na nové zprávy, hovory, e-maily…)
 • Počítadlo (kliknutím si můžeme zaznamenávat například počty opakování při cvičení)

Spektrum nabízených funkcí a poskytovaných informací se liší dle konkrétní značky a produktu.

Sportovní náramek vs. Inteligentní fitness hodinky

Sportovní pomocníky dělíme do tří základních kategorií:

 • Sportovní hodinky – jsou primárně určeny pro sportovce, nabízejí sportovní funkce (měření kroků, kilometrů, kalorií, trackování trasy…); mají displej
 • Chytré hodinky – kromě sportovních funkcí nabízejí díky Bluetooth či WI-Fi připojení i další funkce (možnost psaní SMS, informace o počasí, kontrola stresu, dýchání…); mají displej
 • Fitness náramky – funkce mají stejné jako sportovní hodinky s tím rozdílem, že nemají displej (nebo pouze malý), data pouze zaznamenávají (případně ukazují jen ta základní)  a zobrazit si je můžeme v aplikaci na telefonu či notebooku

Proč sportovat se sportovními náramky?

Sportovní náramky a hodinky se mohou skvěle hodit, jako prostředek pro zaznamenání sportovních výkonů. Ať už jde třeba o to, kloik jsme během fyzické aktivity spálili kalorií nebo jen o zaznamenání samotné doby, po kterou sport probíhal. Takto můžete třeba postupně sledovat svá zlepšení. Díky měření tepu můžete také zkusit běhat podle tepové frekvence, tento druh běhu je ideální (nejen) pro začátečníky, protože fyzickou zátěž přizpůsobíte své reálné fyzické kondici a tím i déle vydržíte a běh vás více baví. Spousta začínajících běžců má tendenci své první tréninky trochu "přepálit" a to je také často jeden z hlavních důvodů, proč u běhu dlouho nevydrží.

Jak přesné je měření tepové frekvence?

Bohužel měření tepové frekvence s pomocí chytrých hodinek či sportovních náramků nepatří mezi ty nejspolehlivější metody měření. V rámci možností však obvykle postačuje a nové laserové snímače průtoku krve jsou již pokročilejší a tím pádem i přesnější, jako s orientační hodnotou lze s naměřenými údaji již bez větších problémů pracovat. Pokud chcete dosáhnout při běhu co nejspolehlivějšího zaznamenání tepové frekvence, je ideálním (ne však nejlevnějším) řešením hrudní pás pro běžce, který snímá již velice přesně.

Jak si vybrat správné sportovní hodinky?

Základem je určitě rozmyslet si, jaké všechny funkce na hodinkách budeme reálně využívat. Chceme je využívat primárně při sportovních aktivitách a oceníme možnost v průběhu sportování kontrolovat určité informace (aktuální tepovou frekvenci, délku trvání aktivity, spálené kalorie…)? Pak pro nás budou nejvhodnější sportovní hodinky. Pokud chceme informace pouze zaznamenávat, vyhodnotit je až zpětně a chceme spíše menší zařízení, zvolme fitness náramek. Chceme-li hodinky využívat i k jiným než sportovním účelům a jsme-li fandové moderních technologií, potěší nás chytré hodinky. V závislosti na tom, co hodinky umí, se většinou pohybuje i cenová relace hodinek.

Pokud chceme s hodinkami chodit plavat, případně je nesundávat na sprchování a podobně, vybírejme z hodinek voděodolných.

Většina značek již nabízí hodinky s dotykovým displejem. Dotykové hodinky doporučuji, jelikož jejich ovládání je velmi snadné.

Dále se musíme rozhodnout, jestli chceme unisex hodinky, dámské fitness hodinky či pánské fitness hodinky. Sportovní náramky bývají často unisex, hodinky se často liší barvou a designem. S tím souvisí i samotný design hodinek, který může být čistě sportovní, nebo naopak elegantní. Záleží, jestli chceme hodinky nosit i v běžném životě například do práce (což vzhledem k měření celodenní aktivity, počtu kroků a kalorií doporučuji) a chceme-li tak elegantnější model podobný klasickým hodinkám, nebo jestli toužíme po hodinkách sportovně vyhlížejících. Některé hodinky mají vyměnitelný náramek, což oceníme v případě, kdy chceme hodinky ladit se zbytkem outfitu a střídat různé barvy.

Důležitá je i velikost náramku. V případě objednávání přes internet si pečlivě změřte zápěstí dle instrukcí výrobce. V obchodě neváhejte prodejce poprosit o vybalení výrobku a vyzkoušení. U spousty náramků najdeme univerzální velikost, která bude sedět na každou ruku. Zajímat by vás mohla také výdrž baterie, pokud třeba často cestujete a nemáte neustálý přístup k zásuvce a možnosti nabíjení. U výdrže baterie se vždy zajímejte o délku výdrže při reálném používání hodinek. Prodejce by vám měl být schopen na tuto otázku odpovědět.

Koukejte na recenze. Každé sportovní hodinky i fitness náramek má spoustu uživatelů, kteří se na internetu rádi pochlubí s klady, zápory a reálnými zkušenostmi s konkrétním produktem.

Nejlepší fitness náramky

Fitness náramky

Náramek FitBit Flex oceníme, chceme-li opravdu drobný náramek bez displeje, který je cenově velmi dobře dostupný, spočítá nám počet nachozených kroků, kilometrů, spálené kalorie a zmonitoruje náš spánek.

Náramek FitBit Charge 3 již má malý displej, který nám zobrazí základní informace. Je voděodolný a navíc ke krokům, kilometrům, kaloriím a spánku si na něm můžeme spustit přímo konkrétní aktivitu a monitorovat tak informace o dané aktivitě.

Náramek Garmin vivoSmart 4 Optic snímá kromě výše uvedených klasických funkcí i hladinu stresu, nabízí možnost zapnout si notifikace z telefonu a je voděodolný.

Nejlepší sportovní hodinky

Sportovní hodinky

Sportovní hodinky Garmin fenix5S Plus Ač jsou hodinky fenix nejvšestrannější s celé nabídky chytrých hodinek Garmin, se skvělým designem s použitím prémiových materiálů a se snadno a rychle vyměnitelnými řemínky, vhodné pro každodenní běžné nošení k jakékoliv příležitosti, pořád jsou zejména špičkovým sporttestrem. Nabízejí nespočet profilů pro celou řadu sportovních aktivit: jde zejména o běh, cyklistiku, plavání, golf, lyžování a snowboarding, triatlon, chůzi a turistiku, lezení, veslování, fitness a silový trénink atd. Nová vylepšená řada všestranných multisportovních hodinek Fenix5 Plus přichází nově i s topografickými mapami, bezkontaktními platbami a přehráváním hudby.

Garmin Forerunner 635 Music patří k nejmenším a nejlehčím sportovním hodinkám a nabízejí velmi slušnou výdrž baterie (až 1 týden v režimu chytrých hodinek, až 12 hodin tréninku s plně zapnutým GPS). Milovníci poslechu hudby při sportu jistě ocení paměť 4GB s možností uložení až 500 skladeb a přehrávání hudby z hodinek přímo do bezdrátových Bluetooth sluchátek. Model Forerunner 635 dále nabízí optické měření srdečního tepu přímo na zápěstí, multisportovní funkce a samostatné profily pro podrobné vyhodnocení

Sportovní hodinky Suunto 9 G1 Baro Gold Leather potěší nejednoho milovníka vysokohorské turistiky. Kromě klasických funkcí nabízejí kompas, barometr, altimetr, akcelerometr a GPS, informace o východu a západu slunce a automatické nastavení času podle aktuální lokace.

Nejlepší chytré hodinky

Chytré hodinky

Chytré hodinky Apple Watch Series 4 GPS potěší i toho nejnáročnějšího zákazníka. Nabízejí opravdu to nejlepší, co vám mohou dnešní chytré hodinky poskytnout. Nabízí nespočet sportovních módů, jsou schopny samy detekovat zahájení aktivity, můžeme na nich poslouchat hudbu, monitorovat stav ovzduší, nastavit si minutku, číst si zprávy a mnoho dalšího.

Autorka článku: Andrea Skolková (@zezivotaandie)

 

Vyber si ty pravé pro sebe


Chceš být neustále v obraze a mít info o top produktech? Dej nám svůj email a nic už ti neunikne.


RECENZE