Fitness dárek zdarma ke každému nákupu nad 3000 Kč a 4500 Kč Chci dárek
Nike Savaleos: Nová generace boty na vzpírání

Nike Savaleos: Nová generace boty na vzpírání

19. 8. 2022 3 min. čtení

Bota, ve které odvzpíráš, ale i odjedeš CrossFitový workout. Navržená tak, aby činka byla lehčí a výskoky na bednu snazší. Nike Savaleos.

 

Nike přichází se zcela novým modelem boty, který je kompromisem mezi vzpěračskou a CrossFitovou obuví: přivítej NIKE SAVALEOS.
Savaleos jsou dostupnější a pohodlnější verzí nejoblíbenější vzpěračské boty Nike Romaleos.

Nejen vzpěračská bota

Pevná mezipodešev s 12.7 mm vyvýšenou patou ti poskytne maximální komfort pro přenos energie od země až po ramena pro co nejexplozivnější pohyb při trhu, nadhozu nebo dřepu. Široká a plochá podrážka tvoří stabilní základnu. Tkaničky a suchý zip zajišťují uzamčení a podporu nohy i při těch nějtěžších liftech.
V Savaleos kromě vzpírání zvládneš i CrossFitový workout: Polstrování na patě ti pomůže tlumit narázy o stěnu při klicích ve stojce. Díky materiálu z boku chodidla lze v Savaleos i šplhat na laně. Síťovina v konstrukci boty dovolí chodidlům dýchat i při těch nejnáročnějších trénincích.

Chci svoje Savaleos


Savaleos versus Romaleos

NIKE SAVALEOS oceníš, pokud děláš CrossFit a potřebuješ botu, která tě podpoří při vzpírání, ale zároveň v ní budeš moci odjet i zbytek workoutu. Každý CrossFiťák zná tuhle situaci: workout obsahuje těžké dřepy a přemístění s činkou, ale zároveň výskoky na bednu a kliky. Řešíš potom dilema, jestli workout odjet ve vzpěračkách, mít větší oporu při liftech a přetrpět nepohodlí během výskoků na bednu a gramy navíc na hrazdě, nebo jestli workout odcvičit v pohodlnější CrossFitové tenisce a cítit se méně stabilně na čince. S Nike Savaleos tě tohle trápit nebude: je zlatou střední cestou mezi vzpěračkou a CrossFit botou. 
Začínáš vzpírat a nevíš, jestli tě to bude bavit? Nebo vzpíráš jen občas? I tak to chce pevnou botu, aby se ti vzpíralo dobře. Doporučujeme ti Nike Savaleos, které jsou zhruba o třetinu levnější než prvotřídní Nike Romaleos.

NIKE ROMALEOS jsou vhodnější, pokud je tvou primární disciplínou vzpírání a vzpěračky obouváš opravdu jen na vzpěračský trénink, dřepy a další powerlifterské prvky. Jsou o něco pevnější a tvrdší než Savaleos, zároveň ale také méně pohodlné. Pokud hledáš parťáka pro každodenní vzpěračský nebo silový trénink, vol Nike Romaleos.

Vyber si Nike vzpěračky


NOVINKY RECENZE