Fitness dárek zdarma ke každému nákupu nad 3000 Kč a 4500 Kč Chci dárek
Rozhovor se silově kondičním trenérem Lukášem Kolářem

Rozhovor se silově kondičním trenérem Lukášem Kolářem

30. 10. 2022 6 min. čtení

Patří mezi trenérské kapacity na poli silově kondičního cvičení. V čem tkví Lukášův přístup ke klientům, jakým zraněním si prošel a co chystá za nové pracovní projekty?

Už před lety se našel v pohybu a nyní pomáhá ostatním sportovcům dosahovat jejich cílů - ať už se jedná o lepší výsledky, nebo zdravější tělo. Seznam se Lukášem Kolářem, jeho přístupem a unikátním know-how!

1) Ahoj Luky! Mohl by ses v krátkosti představit - Kdo jsi a čemu se věnuješ?
Ahoj, jmenuju se Lukáš Kolář a živím se jako silově kondiční trenér v Praze.

2) Jak ses k trénovaní dostal a jak dlouho vlastně trénuješ?
Letos to bude 10 let, co se trénování plně věnuju. Už jako hráč amerického fotbalu jsem si na tréninku přidával a pomáhal spoluhráčům. Zjistil jsem, že mě to baví, naplňuje a postupem času, že mi to docela jde.

3) Na co se konkrétně specializuješ, resp. Kdo za tebou může přijít a s čím?
Hlavním tématem je příprava sportovců, kteří potřebují zlepšit rychlost, výbušnost a sílu. Momentálně nejvíc spolupracuju s lidmi z amerického fotbalu, ale dveře u mě mají otevřené i lidi, kteří cvičí jen pro radost a zdraví.

Lukáš_Kolář_osobní_trenér_Praha

4) Prošel sis zraněním - Co to bylo a jak ses dostal zpět do pohybu?
Přetržený kolenní vaz a následná operace. Byl to pro mě začátek sebevzdělávání, abych se co nejrychleji dostal zpět na hřiště. Dělal jsem sice spoustu chyb, ale naučilo mě to, jak je důležité v posilovně dělat věci správně.

5) Jaká je tvá filozofie, kterou se při trénování řídíš?
Individualizace. Nejen tréninku, ale i přístupu k lidem. Když klienta pochopím, zjistím jeho motivaci a skutečné cíle, tak pak mu je pomůžu dosáhnout.

6) Co tě nejvíce baví na práci s lidmi v oblasti sportu?
Výsledky a příběhy za tím. Když vidim, jak někdo slaví vítězství, probleskne mi hlavou všechna ta tvrdá práce, kterou lidi nevidí. Kolik odříkání to dotyčného stálo. To je k nezaplacení.

5) Co ti vadí na současné trenérské scéně v ČR?
Drží se tu stále zastaralé koncepty které už v dnešní době nefungují. Přichází ale nová vlna hladových trenérů a je jen potřeba generační obměny i na vyšších pozicích.

Lukáš_Kolář_osobní_trenér_Praha

6) Vzděláváš se a čerpáš know-how?
Investoval jsem statisíce hlavně do kurzů a mentorshipu ze zahraničí od špičkových trenérů. Edukace je obrovsky důležitá. Díky tomu se můžu neustále posouvat dál.

7) Kam nyní směřuješ, ať už ve cvičení nebo i v pracovním životě?
Můj vlastní trénink je teď už spíš testování nových metod a držení se v kondici. Věřím, že trenér by měl jít příkladem a o svoje tělo se zdravě starat.

Pracovně mě čekají dva velké projekty:

  • Jeden je Prague Lions v Evropské lize amerického fotbalu. S kluky spolupracuju třetím rokem a tahle sezona bude obrovská challenge.
  • Druhý projekt si zatím držím trochu jako tajemství, ale chci se zaměřit na edukaci pro trenéry v ČR. Stáže a semináře v češtině.

8) Máš volné kapacity pro nové klienty? Kde tě případně mohou kontaktovat?
Záleží o jakou formu spolupráce se jedná. Každopádně kontaktovat mě může kdokoliv na instagramu @lukasgetsstrong. Hlavně nevolat, nesnáším telefonování. :D

Lukáš_Kolář_osobní_trenér_Praha

9) A na závěr trocha inspirace - Co bys vzkázal lidem, kteří se vracejí po zranění / lidem, kteří se odhodlávají začít s pohybem?
Mám zkušenost, že se často lidi po zranění vrátí ještě v lepší kondici, protože si uvědomili, jak na sobě pracovat a ten mindset drží dál.
A pro lidi co se odhodlávají začít? Stačí začít malými krůčky a ono se to postupně nahromadí. Jakmile má člověk svobodu pohybu bez bolesti, otevře se mu toho v životě strašně moc.

Luky, moc děkujeme za rozhovor a za celý Top4Fitness tým ti přejeme spokojené, zdravé klienty a úspěšné projekty! 

Práce osobního trenéra není o tom, sepsat ledajaký tréninkový plán, který kdysi někomu fungoval. Je to o soft skills (porozumění, empatie, důvěra), stálém vzdělávání a najití takového systému, který bude pro člověka dlouhodobě udržitelný. Zkratky v oblasti pohybu nefungují. Vybírej proto trenéra úvážlivě - zjisti si recenze od jeho / jejích klientů, domluvte si úvodní hodinu, kde se trochu poznáte a kde mu / jí sdělíš své cíle, možnosti a pohybovou historii.

Vybav se na Top4Fitness a vyraz makat ještě dnes!

Fitness obuv Sportovní oblečení