Udělej si z domu vlastní gym

Udělej si z domu vlastní gym

25. 3. 2020 5 min. čtení

Čím si vybavit pokoj, proč nezůstat v pyžamu a jak důležité je zůstat pozitivní, když se chystáš cvičit doma.

Povrchem to začíná

Bolavá záda nejsou při cvičení nic milého - na tom se shodneme asi všichni. Nemluvě o tom, že taková podložka na cvičení či jógu je už samotným prvkem motivace k tomu, abychom vůbec začli. Stylové a vysoce funkční podložky od Manduky jsou za nás top varianta.

Pokoj makeover

vybavení

Během jednoho nákupu si můžeš vybavit vlastní pokoj tak, že ti posilka ani nebude chybět. Přinášíme bosu, švihadla, závěsný systém, míče, kettlebelly, činky, posilovací gumy tzv. „booty bandy“ a další vybavení od značky Power System, které vynese tvé domácí tréninky na vyšší level.

Oháknout se do obýváku

Možná se zdá, že se jedná o úsměvnou pobídku, ale čím dál více se ukazuje, že právě to, co máme na sobě, dokáže výrazně zvyšovat naši produktivitu, motivaci i náladu. Teď, když trávíme 90 % času v našich domovech a pracujeme na home office, je jednoduché strávit celý den v jedněch pyžamových kalhotech, ve kterých se nasnídáme, potulíme s kočkou, projdeme si i pár těch pracovních videohovorů a pak se v nich snažíme dělat stojky a nějaké ty dřepy. 

Asi bude něco na tom, když se během dne oblékáme na speciální události. Psychicky se daným oblečením vžijeme do role a činnosti, kterou v nich nejčastěji děláme. Proto vás chceme vybavit jak na domácí trénink tak pohodové všední aktivity.

Nic proti pyžamům. Jsme zastánci komfortního, univerzálního a přesto stylového oblečení. Takového, ve kterém se však nebudete schovávat za dveřmi před kurýrem z DámeJídlo.

_

 

_

 

Komfort  

Zůstaňme pozitivní

Zní to jako klišé, ale silná psychika je základem pro překonání těžký časů. Je dobré využít toto období na naučení se nových věcí či oprášení starých snů, které šly na druhou koleji kvůli nedostatku času. 

Důležitým tipem je mít alespoň semi organizovaný den a udržet si nějakou pravidelnou denní rutinu. Proto je dobré dělat podobné činnosti, na které jsme zvyklí, aby to pro nás nebyl až takový šok a necítili jsme se, že nemůžeme nic. Nikdy to nemusí být stoprocentně podobný zážitek, ale dobrý pocit to určitě přinese. Uvedu pro ilustraci pár příkladů. 

  • Cvičení - samozřejmě se dá cvičit i doma. Možná bude nutné nakoupit si na to nějaké to vybavení, ale je lepší zainvestovat do základních pomůcek, které přinesou pocit co možná nejbližší opravdovému chození do fitka. Zachovej si nutričně kvalitní a zdravý jídelníček, aby jsi na to pořád měl(a) „žaludek“.
  • Kavárny/čajovny - sociální ani vjemový aspekt se nahradit moc nedá, ale nic nebrání tomu, koupit si svůj oblíbený druh čaje či kávy a udělat si doma svou vlastní chvilku.
  • Wellness a péče - nenech se zmást, pocit uvolnění a péče si nemusíš odpoustit ani teď. Snahou je vytvořit z mála to nejlepší, co jde. Proto pleťové ani vlasové masky nejsou k zahození, domácí pedikúra/manikúra či prostor k meditaci mohou být pro některé i nutností. Skoro cokoliv, co jste si dříve byli zvyklí dopřávat je možné udělat v domácí DIY verzi.
  • Čas setkání - zkus udržovat kontakt alespoň online a určitě se ozvi těm, které máš rád(a). 

Autorka: Nikola Zvrškovcová


POHYB ŽIVOTNÍ STYL