POUŽIJ KÓD: CYBER1: ušetři 250 Kč (nákup nad 2000 Kč), CYBER2: ušetři 500 Kč (nad 3800 Kč) -- days --:--:-- VYUŽIJ TO
Trénink v zimě? Mrkni, jak se obléct a vybavit!

Trénink v zimě? Mrkni, jak se obléct a vybavit!

25. 1. 2022 7 min. čtení

Tápeš, co si obléct na trénink v zimě? Správně zvolené oblečení do chladných dnů dokáže ochránit před úrazy a dokonce zlepšit kvalitu tréninku. Poradíme ti, jak na to!

Zimní trénink venku

Mrazivé teploty, sychravo, šero - nepodceň zimní podmínky. Jak se říká, je lepší být připraven, než překvapen a klepat kosu. Správné oblečení na zimní trénink zajistí:

KOMFORT BĚHEM CELÉHO TRÉNINKU
PŘEDEJDEŠ NACHLAZENÍ
VYHNEŠ SE ÚRAZŮM A BOLESTEM KLOUBŮ 
OMRZLINY NEBUDOU MÍT ŠANCI TĚ DOSTAT

Přečti si, jaké oblečení zvolit a jak ho kombinovat!

Horní polovina těla

V teplotách okolo bodu mrazu se řiď zlatým pravidlem - VRSTVI!

 • Základní vrstva = funkční tričko s dlouhým rukávem = odvádí pot a udrží tě v teple
 • Mezivrstva = zvol sportovní mikinu - ideální je fleecová, která odvádí pot, zahřeje tě, ale zároveň se v ní nebudeš přehřívat
 • Svrchní vrstva = větrovka či nepromokavá bunda - je lehká, prodyšná a zároveň tě ochrání před větrem a deštěm 

Dolní polovina těla

 • Dlouhé zateplené legíny - zateplené legíny padnou jako ulité, odvádí pot, udržují nohy v teple, ale zároveň nechají pokožku dýchat a ještě k tomu dobře vypadají. Značka ideál!
 • Sportovní ponožky či podkolenky - mít kotníky v teple = ohromně důležité! Zapomeň na odhalené kotníky a nasaď sportovní ponožky. Výrazně tím zamezíš případným zraněním a nepříjemnostem se zatuhlými šlachami.
 • Boty - obuv přizpůsob sportu a terénu, ve kterém se budeš pohybovat. V zimě je veliká pravděpodobnost náledí a mokra, proto zvol ty s hrubší podrážkou, které se tolik nesmekají a na ledu tě nezradí. Například trailové boty jsou skvělá volba!

UnderArmour_pánské_oblečení_zima

Spodní prádlo

Legíny, bunda, mikina.. vše máš vyřešené, ale ruku na srdce - oblékáš na trénink krajkové kalhotky nebo oblíbené boxerky? Běžné spodní prádlo není pro fyzickou aktivitu uzpůsobené. Nejenže škrtí, působí otlaky na kůži, ale také dostatečně nevětrá a neodvádí pot z intimních míst, která jsou na vlhkost velice citlivá. Tréninkové spodní prádlo ti poskytne mnohem větší komfort, nebude dřít a padne jako druhá kůže.

Doplňky

V zimě hrají doplňky velikou roli v tom, jak se budeš při tréninku cítit a jak kvalitně trénink odjedeš. Proto nezapomeň na tyto zimní nezbytnosti:

 • Čepice, čelenka - hlavou uniká velká část tepla a zmrzlé uši nejsou nic příjemného, vol čelenku, nebo čepici, kterou ochráníš uši a hlava zůstane v teple. Vyhneš se nepříjemným bolestem v uších po tréninku a pocitu tlaku v hlavě. 
 • Nákrčník - Nejenže se při cvičení s holým krkem nepříjemně dýchá, dokáže způsobit zdravotní problémy, jako je nachlazení či pocit studeného vzduchu na plicích. Nezapomínej tedy na nákrčník, aby ti cvičení v zimě přineslo své benefity.
 • Rukavice - s promrzlýma rukama se necvičí dobře. Vyzkoušeno na tebe! Dlaně si v zimě chraň prodyšnými rukavicemi. Ač se pohybem zahřeješ a bude ti v rukavicích teplo, nesundávej je. Končetiny v optimální teplotě zajišťují optimální pocitovou teplotu i ve zbytku těla.
 • Čelovka - sychravé počasí, šero, tma a nižší viditelnost - typické zimní podmínky. Proto s sebou přiber čelovku a dbej na bezpečí své i ostatních lidí.

Sportovní oblečení Sportovní boty

Zimní trénink uvnitř

I na trénink ve fitku nebo na jakýkoliv sport uvnitř bys měl/-a v zimě obléct něco navíc.
S příchodem nižších teplot je tělo více náchylnější, proto zvol tyto kousky:

 • Tričko s rukávem a legíny, muži legíny s kraťasy - všechny velké klouby (ramena, kolena, kyčle) by měly být neustále v teple.
 • Mikina, případně tepláky - na zahřátí, než se tělo dostane do optimální teploty + na strečink

UnderArmour_fitness_oblečení

Nezapomeň na zahřátí

Ať už jdeš cvičit ven, nebo do fitka, samotné oblečení nestačí. Před tréninkem je třeba tělo pořádně zahřát, aby se připravilo na výkon. Jak na to?

 • Minimálně deset minut věnuj warm-upu a mobilizaci všech velkých kloubů - před silovějším, intenzivním nebo dynamickým cvičením se musíš cítit komfortně a nepociťovat žádný omezený rozsah v kloubech.
 • Po tréninku ideálně dojdi domů pěšky / doklusni lehkým tempem a v teple domova se alespoň 5 minut protáhni nebo válcuj.
 • Co nejdříve do tepla a sucha - po tréninku si dej sprchu a rychle do suchého! Zpocené tělo po výkonu je náchylné k prochladnutí.

Tipy a rady, jaké oblečení zvolit pro zimní trénink, už znáš. Pořádně se obleč, zahřej tělo a makej po celý rok! 

Protože v těhle produktech je cvičení jedna radost: